Fotografia i filmowane

Profesjonalna fotografia i wideofilmowanie dla biznesu w Bydgoszczy

Fotografia komercyjna

Profesjonalna fotografia komercyjna dla firm z bydgoszczy

Zdjęcia wnętrz

Fotografia wnętrza pomieszczeń willi
Fotografia wnętrz realizowanych dla projektantów wnętrz

Zdjęcia pracowników

Fotografia pracowników

Fotografia pracowników w trakcie pracy

Zdjęcia z Produkcji

Fotografia zakladu produkcyjnego / fabryki / w trakcie pracyi

Fotografia pracownika w fabryce

Zdjęcia produktowe

Fotografia produktowa (kawa)
Fotografia produktowa – zdjęcie kawy

Zdjęcia zakładu produkcyjnego (fabryki) umożliwiają klientom spojrzenie na park maszyn danej firmy i obejrzenie procesu produkcji „od kuchni”. Klienci prawie zawsze są ciekawi jak powstają produkty, które nabywają, jakich używa się do tego urządzeń oraz jak wygląda praca poszczególnych specjalistów.

Dobrze wykonane zdjęcia podczas pracy w zakładzie produkcyjnym pozwalają stworzyć ciekawą fotorelację z życia produktu. Od momentu przygotowań do wytworzenia produktu, powstawania i wykonywania kolejnych kroków produkcyjnych, aż do momentu jego opuszczenia z zakładu produkcyjnego.

Zdjęcia z zakładu produkcyjnego wykonujemy zarówno na terenie Bydgoszczy, jak i w innych miejscowościach, po uprzednim uzgodnieniu wszystkich niezbędnych szczegółów.

Inne rodzaje zdjęć w fotografii biznesowej

Jeżeli są państwo zainteresowani innym rodzajem fotografii na potrzeby biznesowe, z pewnością będziemy w stanie Państwu pomóc.

Posiadamy doświadczenie w wielu rodzajach fotografii biznesowej, zarówno z wykorzystaniem wyposażenia studia, jak bezpośrednio na miejscu u klienta.

Świadczymy także filmowanie komercyjne (w tym wideo produktowe) oraz nowoczesne formy prezentacji typu panorama 360 / wirtualny spacer lub zdjęcia 3D (produkt widziany jest z każdej strony).

Fotografia dla firm  Pakiety specjalne

Zdjęcia pracowników, siedziby, pomieszczeń, biur, maszyn produkcyjnych na potrzeby druku lub stron WWW

Własne, profesjonalne studio fotograficzne do zdjęć biznesowych

Posiadamy własne studio fotograficzne z odpowiednim wyposażeniem oświetleniowym. W swojej ofercie wykonujemy 3 podstawowe fotografie produktowe:

 • fotografie na szarym tle
 • fotografie na białym tle / neutralne (izolowane)
 • fotografie stylizowane (packshot)

Ofertę zdjęć uzupełniają także fotografie z powietrza czyli zdjęcia, jakie wykonuje specjalny dron. Może on wzlecieć na odpowiednią wysokość (do ok. 100 m)  zaprezentować budynku firmy z dowolnej strony. Dron może także uwiecznić wnętrza firmy, wlatując do zakładu produkcyjnego i prezentując park maszyn zakładu.

Fotografia biznesowa – Cennik

Sesje wizerunkowe biznesowe

 • Sesja ekspressowa (opcja)
 • Dopasowana do potrzeb klienta
 • Idealna do CV, Strony WWW, social media, folderu, ulotki, reklam
 • Około 100 zdjęć, w tym 10 zdjęć poddanych obróbce graficznej

od 499 zł

Fotografia reprezentacyjna firmy

od 1 999 zł

Fotografia Inwestycji i realizacji

 • jedna lokalizacja
 • 10-15 poddanych obróbce graficznej zdjęć
 • Idealna dla firm budowlanych, usługowych, producentów
 • Zdjęcia firmy z zewnątrz
 • (opcja) Pakiet 10 lokalizacji na portfolio

od 799 zł

Fotografia wnętrz

 • Fotografie wnętrz
 • Fotografie realizacji pod klucz
 • Fotografie nieruchomości
 • Idealna dla agentów nieruchomości, deweloperów, projektantów i dekoratorów wnętrz

od 499 zł

i

Fotografia dokumentacyjna / Reportażowa

od 799 zł

N

Pozostała fotografia komercyjna

 • Wykonujemy także inne rodzaje fotografii komercyjnej, również Zdjęcia niestandardowe na specjalnie potrzeby – prosimy o kontakt z nami

(cena do uzgodnienia)

Filmowanie komercyjne

profesjonalne nagrywanie przez kamerzystę wraz z montażem filmu

Zdjęcia z drona

(z powietrza)

Osobną i zdobywającą coraz większą popularność kategorię w fotografii komercyjnej są zdjęcia z powietrza, z wykorzystaniem latającego drona.

Studio A7 posiada w dyspozycji profesjonalnego i nowoczesnego drona fotograficznego na miejscu w Bydgoszczy , który umożliwia fotografię z powietrza (a także filmowanie z powietrza).

Tego typu fotografia lotnicza idealnie sprawdzi się, jeżeli chcemy pokazać w atrakcyjny sposób naszą firmę lub obiekt komercyjny.

Unikalne ujęcia z lotu ptaka na zdjęciach z drona często wywołują uczucie zachwytu i są dobrze odbierane przez potencjalnych klientów. Stanowią także świetne uzupełnienie innych rodzajów zdjęć prezentujących firmę.

Fotografia produktowa (kawa)
Fotografia za pomocą drona

Portfolio – filmy komercyjne

Uzupełnieniem naszej oferty jest filmowanie komercyjne, w skład którego wchodzi nagrywania filmów promocyjnych, reklamowych oraz wideofilmowanie produktowe. Tego typu usługa wymaga odpowiednich przygotowań oraz profesjonalnego montażu i postprodukcji. Aby właściwie określić jak wyglądać będzie współpraca i jaki jest łączny koszt produkcji danego filmu, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą obsługą klienta lub odwiedzenia naszego studia w Bydgoszczy. Omówimy wszystkie szczegóły i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.
Powyżej możecie się Państwo zapoznać z filmami komercyjnymi zrealizowanymi przez Studio A7 we współpracy z kamrzystami z Grupy 5D dla klientów biznesowych pochodzących z Bydgoszczy oraz innych miast. W ramach usługi zostało wykonane nagrywanie jedną lub kilkoma kamerami oraz montaż i obróbka materiału.
Jakiego sprzętu używasz do fotografowania i filmowania?

Przekrój sprzętu, który posiadamy jest bardzo szeroki. W głównej mierze opieramy się o pełnoklatkowe lustrzanki produkcji firmy Canon wraz z obiektywami klasy L. Dodatkowo wspieramy się nowymi aparatami marki Sony i Nikon. Ponadto dysponujemy świetnie wyposażonym zapleczem studyjnym, w którym posiadamy m.in. szereg lamp błyskowych sprawdzających się w fotografii produktów czy ludzi.  Łączna moc lamp błyskowych to 1700 Ws. Ponadto posiadamy dedykowane akcesoria do lamp błyskowych, aby uzyskać odpowiedni charakter fotografowanej scenerii, produktu lub ludzi.

Jeżeli chodzi o dział filmowy – w głównej mierze wykorzystujemy kamery Sony – które uzupełnione są filmowymi możliwościami lustrzanek Canona. W filmowaniu bardzo ważne jest użycie odpowiednich akcesoriów stabilizujących. Posiadamy specjalne statywy filmowe z głowicą olejową zapewniającą płynny ruch kamery. Posiadamy dodatkowo specjalne stabilizatory żyroskopowe zapewniające odpowiednią stabilizację kamery poruszającą się niezależnie od statywu. Stabilizator niweluje wstrząsy kamery wywołane krokami operatora filmowego. Dzięki czemu kamera porusza się swobodnie, a obraz jest stabilny.

W jakiej postaci otrzymujemy zdjęcia?

Gotowe, wykonane zdjęcia otrzymują Państwo w najwyżej możliwej rozdzielczości generowanej przez aparat wykorzystany do robienia danego zdjęcia. W chwili obecnej są to rozdzielczości odpowiednio 24 Megapiksele (6048 x 4032 pikseli), 20 Megapikseli (5472 x 3648 pikseli) oraz 12 Megapikseli (4240 x 2824 pikseli). Format plików jest kwestią do ustalenia. Najczęściej jest to format JPG lub TIFF. Oczywiście możemy dostarczyć plik w dowolnym innym formacie obsługiwanym przez rodzinę programów Adobe.

W jakim formacie otrzymamy film?

Gotowy film udostępniany jest w formacie MP4. Rozdzielczość przygotowanego materiału zależy od zapotrzebowania, ale dostępne rozdzielczości to 4K (3840 × 2160 pikseli), Full HD (1920 x 1080 pikseli), HD (1280 x 720 pikseli), PAL (768 x 576 pikseli). Jeżeli film będzie potrzebny w innym formacie filmowym to oczywiście zostanie on przekonwertowany zgodnie z wytycznymi klienta.

Jak wygląda przykładowa realizacja zlecenia?

Przykładowa realizacja zlecenia zaczyna się od kontaktu z klientem. Po pierwszym kontakcie, w którym dowiadujemy się o wstępnych założeniach projektu oraz zapotrzebowaniu ze strony klienta zapraszamy go na spotkanie w naszym studio fotograficznym. Na spotkaniu dokładnie określamy ramy zapotrzebowania klienta, czas realizacji, cenę zlecenia. Jeżeli wszystkie ustalenia satysfakcjonują obie strony następuje podpisanie umowy.

Przed realizacją zlecenia, w celu potwierdzenia rezerwacji terminu realizacji umowy klient wpłaca zaliczkę (zadatek) na poczet zlecenia stanowiącą 50% kosztów realizacji zlecenia. W wybranym terminie zlecenie jest realizowane. Wykonawca pojawia się z odpowiednim sprzętem i zbiera materiał filmowy lub fotograficzny. O ustalonej w umowie porze ekipa realizacyjna opuszcza teren realizacji zlecenia.

Podobnie, w ustalonym w umowie terminie realizowana jest obróbka materiału filmowego i fotograficznego. Po zakończeniu prac nad materiałem filmowym lub fotograficznym klient zawiadamiany jest mailowo lub telefonicznie o gotowym zleceniu. W przypadku materiału filmowego wysyłany jest film poglądowy zamieszczony na zewnętrznym serwerze zabezpieczony dodatkowym logowaniem na stronie Studia A7 i informacją o tym, że jest to materiał poglądowy.

W przypadku zdjęć generowane są miniaturki zdjęć o pogorszonej jakości oraz dodatkowym obrandowaniem ze strony Studia A7 mające na celu pokazanie podglądu pracy i wybranie właściwych zdjęć przez Klienta, które zostaną poddane obróbce. Klient po obejrzeniu materiału informuje o poprawkach, które chciałby nanieść na dany projekt. Po naniesieniu poprawek i akceptacji klienta, następuje rozliczenie zlecenia. Klient otrzymuje gotowy materiał w wybranym przez siebie formacie, a Studio A7 otrzymuje pozostałe 50% kwoty zlecenia.

Skąd mamy wiedzieć jak będą wyglądać nasze zdjęcia lub film?

Jeżeli państwa projekt jest na tyle unikalny, że nie ma odniesień do jego realizacji w naszym portfolio, to możecie Państwo skorzystać z własnych zasobów i podesłać nam przykłady realizacji w formie inspiracji. Dzięki takiemu zabiegowi nasi fotografowie będą dokładnie widzieć czego Państwo oczekują. Jeżeli nie będziecie Państwo w stanie samodzielnie znaleźć tego typu inspiracji, które odpowiadałyby Państwa kryteriom – możemy razem z Państwem spotkać się i w naszych bazach zdjęciowych i filmowych poszukać konkretnych odniesień do Państwa oczekiwań. Dzięki takiemu zabiegowi dostajemy bardzo precyzyjne kompozycje graficzne, które będą składać się na Wasz końcowy projekt.

Mam produkty, które chcę sprzedawać w sklepie internetowym, gdzie i jak wykonacie ich zdjęcia?
Posiadamy własne studio fotograficzne, w której wykonujemy zdjęcia produktowe i portretowe. Jest to odpowiednie miejsce do wykonywania zdjęć Państwa produktów, które później możecie oferować na swojej stronie internetowej lub w sklepie internetowym. W sytuacjach, w których produkt nie może zostać dostarczony do studia (np. jego transport jest skomplikowany lub nie zmieści się fizycznie w przestrzeni studyjnej) to istnieje możliwość, w której nasz fotograf przyjedzie do Państwa firmy lub w wybrane miejsce wraz ze sprzętem do fotografii produktowej i wykona zdjęcia danego produktu lub urządzenia na miejscu w Państwa firmie lub magazynie.  
Czy wykonane zdjęcia poddawane są obróbce fotograficznej?
Tak. Zdjęcia wykonywane przez naszych fotografów podlegają obróbce graficznej. Jednakże stopień obróbki uzależniony jest od kilku kwestii. Obróbkę fotograficzną można podzielić na 3 etapy. Bazowa, tonalna i kolorystyczna. Bazowa obróbka ma za zadanie dostosować parametry surowego zdjęcia do warunków jakie zastał fotograf w miejscu, w którym wykonywał zdjęcia. Obróbka ustala poprawny balans bieli, ekspozycję i kontrast. Obróbka tonalna odpowiedzialna jest za odpowiednią korekcję tonów na zdjęciu, a dokładnie ekspozycję świateł i cieni oraz poziomy czerni i punktów bieli. Obróbka ta ma zadanie wzmocnić wartość zdjęcia, aby zaczęło się wyróżniać w stosunku do zdjęcia obrobionego w bazowym trybie. Obróbka kolorystyczna ma na celu nałożenie filtrów fotograficznych, które wpłyną na końcowy efekt zdjęcia.    

Więcej o filmowaniu komercyjnym

Sprawdź naszą ofertę
Filmowanie komercyjne