Fotografia artystyczna w biznesie

 

 

Dlaczego warto korzystać z fotografii artystycznej?

Fotografia artystyczna w studio fotograficznym w Bydgoszczy

Fotografia artystyczna, traktowana jako odrębna gałąź fotografii komercyjnej, tak jak fotografia reklamowa czy filmowanie reklamowe ma charakter ściśle służący sprzedaży produktu, bezpośredniej promocji firmy, prezentacji jej usług, tak fotografia artystyczna stawia na korzyści tworzenia wizerunku, prezentowania emocji oraz wartości firmy w sposób mniej oczywisty i bardziej ogólny.

Fotografia artystyczna wprowadza reklamę na wyższy poziom. Pozwala pokazać firmę nieco z innej strony, ponadto materiał wykonany w ramach fotografii artystycznej można wykorzystać do wielu form kontaktu z klientem, wizualizacji firmy, jej wartości oraz usług.

Podstawowa oferta fotografii artystycznej dla biznesu obejmuje:

  • zdjęcia portretowe
  • zdjęcia stylizowane
  • zdjęcia modowe – tzw. lookbook

Na życzenie chętnie zrealizujemy także inne projekty i pomysły – wystarczy, że skontaktują się Państwo z nami lub udadzą się do naszego studia fotograficznego (i filmowego) mieszczącego się w Bydgoszczy.

 

Profesjonalny fotograf i studio w Bydgoszczy

Wszystkie zdjęcia wykonywane są przez profesjonalnego fotografa, po uprzednim zaplanowaniu i ustaleniu koncepcji artystycznej (oczywiście przy współudziale Klienta), a jeśli to potrzebne, zorganizowaniu modelek, specjalistów od makijażu, stylizacji i innych niezbędnych osób.

Używamy wysokiej jakości sprzętu fotograficznego (lustrzanki cyfrowe, obiektywy, lampy, statywy, tła, akcesoria itp.), które znajdują się w naszym studio fotograficznym. Dzięki odbytym sesjom posiadamy już w tym zakresie całkiem spore doświadczenie.

Zdjęcia portretowe

W tej grupie zdjęć znajdują się zdjęcia wykonane pracownikom firmy, ale w nieco inny sposób niż ma to miejsce przy typowo użytkowej fotografii. Nie są to pozowane zdjęcia, wykonywane na wprost, gdzie widać uśmiechającego się człowieka. W tej kategorii zdjęć portretowych pokazane są relacje międzyludzkie, prezentacja pracy poszczególnych pracowników, prezentacja „życia” firmy. Fotograf staje się swego rodzaju obserwatorem codzienności pracowników.

Sesje zdjęć komercyjnych z modelką dla hotelu - 1
Sesje zdjęć komercyjnych z modelką dla hotelu - 2
Sesje zdjęć komercyjnych z modelką dla hotelu - 3

Zdjęcia stylizowane

Kiedy firma nie posiada warunków do prezentacji swojej działalności w marketingowy sposób, dajemy możliwość zaaranżowania odpowiedniej przestrzeni i warunków do stworzenia materiałów reklamowych. Na potrzeby sesji może zostać wynajęta powierzchnia biurowa lub studyjna, w której odpowiednie materiały graficzne zostaną wykonane. Dodatkowo, jeżeli firma nie posiada pracowników do prezentacji swoich usług lub produktów zostaną zaangażowani odpowiedni aktorzy lub modele prezentujący działalność firmy i jej produkty.

Zdjęcia stylizowane z modelką - widok z przodu
Zdjęcia stylizowane z modelką - widok z profilu

Zdjęcia modowe / Lookbook

Zdjęcia z modelkami

Oprócz typowych zdjęć produkcyjnych prezentujący dany produkt, istnieje możliwość zrobienia tzw. lookbooka, który prezentować będzie firmowe produkty zgodnie z obowiązującymi trendami. Prezentacja ta nie będzie się głównie skupiać na produktach, ale będzie tworzyć klimat w jakim obraca się firma, prezentując usługi i produktu zgodnie z jej misją i wizją działalności.

Dla kogo przeznaczone są zdjęcia Lookbook?

Fotografia typu lookbook przeznaczona jest głównie dla firm odzieżowych. Pozwala pokazać całą kolekcję lub linię ubrań i innych produktów. Zdjęcia takie mogą zostać wykorzystane np. w sklepie internetowym, magazynie modowym, kampanii reklamowej.

Lookbook jest szczególnym rodzajem fotografii komercyjnej i wymaga zaprezentowania odpowiedniej przejrzystości. Pochodzimy więc do niej w sposób zorganizowany.

Organizacja sesji modowej (Lookbook’a)

Dlatego też zdjęcia modeli i modelek w lookbooku’u wykonujemy najczęściej na neturalnym, białym tle. Istnieje także możliwość skorzystania z usługi profesjonalnego makijażu i wizażu lub stylizacji, wykonywanego przez zaufanego specjalistę (makijażystkę / wizażystkę).

Dysponujemy własnym studiem fotograficznym, sprzętem i zapleczem, dzięki czemu może zorganizować odpowiednią sesję w całości, a Ty nie będziesz musiał się niczym martwić.

Zdjęcia modowe w Bydgoszczy - Studio A7