Fotografia produktowa i reklamowa

Profesjonalna fotografia produktowa (packshoty) i fotografia mody w Bydgoszczy

Przydatne zdjęcia produktowe

Zdjęcia produktowe (packshot) to podstawowy element strony internetowej firm produkcyjnych i sprzedażowych. Właściwe zdjęcia produktowe mają kluczowy wpływ na sprzedaż usług i produktów danej firmy.  Profesjonalne zdjęcia produktów mogą bowiem znacząco podnieść wolumen sprzedaży (świadczą o tym liczne badania), a co za tym idzie – wpływy do firmy. Stanowią też świetny materiał do materiałów reklamowych, takich jak ulotki, foldery, prezentacje lub galerie umieszczane na firmowych stronach WWW.

Posiadamy własne studio fotograficzne w Bydgoszczy z odpowiednim wyposażeniem oświetleniowym (lampy studyjne, softboxy, statywy, wyzwalacze radiowe) oraz różnego rodzaju tłami i innymi akcesoriami do wykonywania fotografii produktowej. W swojej ofercie wykonujemy 3 podstawowe rodzaje fotografii produktowych. Jeżeli jesteś zainteresowany takimi zdjęciami dla swojego biznesu, dowiedz się więcej o tym, jak wygląda fotografia produktowa we współpracy ze Studiem A7.

Zdjęcia produktowe – realizacje modowe

Rodzaje fotografii produktowej

Fotografia na szarym (neutralnym) tle

Fotografie na szarym tle to zdjęcia wykonane na tle kartonowym, jednolitym, białym lub w odcieniach szarości. Zdjęcie takie ma specyficzną tonalność. Tło jest tutaj nieco ciemniejsze od fotografowanego obiektu, a do tego gradient tła, który powstaje na skutek wykonania zdjęcia, powoduje, że zdjęcie ma lekko szary odcień tła.

Wykonanie takiej fotografii wymaga odpowiedniego przygotowania zarówno studia, jak i samego przedmiotu, aby usunąć wszelkie mankamenty i pokazać fotografowany obiekt w jak najlepszy sposób. Produkty są czyszczone, odpowiednio ustawiane i poprawione. Niektóre, taie jak zdjęcia biżuterii, mają dodatkowe, wysokie wymagania dotyczące ustawienie odpowiedniego światła.

Fotografia biżuterii
Fotografia biżuterii dla sklepu WWW

Fotografie na białym tle (izolowane) – Zdjęcia wykonane najczęściej na stole do fotografii produktowej lub w tzw. namiocie bezcieniowym, który za pomocą odpowiednio ustawionych lamp studyjnych powoduje, że produkt jest całkowicie wycięty z tła, co generuje wrażenie, że „unosi się” w powietrzu.

Jest to najlepszy typ fotografii do sklepów internetowych czy stron WWW, gdzie poprzez brak tła dany produkt można swobodnie dostosować do layout’u strony lub sklepu internetowego.

Zdjęcie produktowe wymaga wysokiej zarówno odpowiedniego przygotowania, doświadczenia fotografa jak i wysokiej jakości sprzętu fotograficznego – produkt musi być bowiem znakomicie wyeksponowany, wolny od niedoskonałości, przedstawiony w wyraźny i atrakcyjny sposób, a samo zdjęcie charaketryzować sięę dużą ostrością i wysoką rozdzielczością,

Fotografie stylizowane

Fotografie stylizowane (packshoty) – Zdjęcia, które odbiegają nieco od typowej koncepcji zdjęcia produktowego. Zdjęcie typu packshot nie jest zdjęciem masowym. Jest to bardzo staranna i indywidualna fotografia.

Bardzo często wykonanie pojedynczego zdjęcia produktu trwa nawet kilka godzin. Zdjęcie stylizowane należą do jednych z bardziej wymagających, a przez to droższych, rodzajów zdjęć produktowych.

Z drugiej strony otrzymujemy bardzo wysublimowaną fotografię, która może być wykorzystywana w czasopismach, reklamach outdoor’owych, billboardach i innych.

Zdjęcia stylizowane wykonywane są w specjalnie przygotowanej scenerii, która odpowiednio współgra z produktem oraz ofertą firmy. Jest możliwość wykonania zdjęć na akrylu, tafli wody, zdjęcia pod wodą, z użyciem akcesoriów – farb, ozdobnego piasku i wielu innych.

Zdjęcia z modelką

Bardzo często przy zdjęciach stylizowanych (zwłaszcza na cele firm odzieżowych lub modowych) wykorzystywane są profesjonalne modelki.

Istnieje możliwość zaaranżowania i zorganizowania sesji zdjęciowej z udziałem modelki za pośrednictwem agencji Studio A7, na miejscu w Bydgoszczy lub w okolicach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani takim właśnie typoem fotografii, prosimy o kontakt celem ustalenia możliwości i dostępności terminów. Chętnie również doradzimy w jaki sposób zorganizować sesję, jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości.

Zdjęcia stylizowane modowe

Przykładowe realizacje zdjęć prezentujące produkty

Jak przygotować produkty do sesji zdjęciowej?

Odpowiednie przygotowania produktu do wykonania zdjęcia jest bardzo istotne i ułatwia zarówno pracę agencji fotograficznej jak i gwarantuje klientowi uzyskanie najlepszych efektów. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych rzeczy, o których warto pamiętać.

 

  • przygotowanie produktów – produkt należy wyczyścić, a także upewnić się, że jest wolny od wad i niedoskonałości (Klient)
  • oświetlenie sceny – produkt powinien być starannie oświetlony przez odpowiedniej jakości lampy (Fotograf)
  • ekspozycja produktu – istotne elementy i szczegóły produktu powinny być dobrze widoczne (Klient / Fotograf)
  • tło produktu – dla produktu musi być dobrane odpowiednie tło (np. dla zdjęć izolowanych – białe, szare, czarne) (Fotograf)
  • jakość fotografii – zdjęcia należy wykonywać dobrej jakości lustrzankami i aparatami fotograficznymi z właściwym obiektywem (Fotograf)
  • realizm i wierność – wskazne jest, aby zdjęcia przedstawiały produkt jak najwierniej, bez przekłamań w szczególności zdjęcia realizowane dla folderów rekllamów lub sklepów internetowych (Klient / Fotograf)

Fotografia produktów w studio

Aranżacje – fotografia produktów

Fotografia kulinarna - Festiwal Smaku w Bydgoszczy

Izolowane zdjęcia produktów

Fotografia kulinarna

Fotografia kulinarna - Festiwal Smaku w Bydgoszczy

Profesjonalne fotografie w studio w Bydgoszczy

z użyciem lustrzanek cyfrowych, lamp, statywów i akcesoriów
Fotografia produktowa w studio w Bydgoszczy

Wyposażenie studia fotograficznego

Zdjęcia powstają w dobrze wyposażonym, przystosowanym do tego rodzaju zdjęć profesjonalnym studiu fotograficznym mieszczącym się w Bydgoszczy. Używamy odpowiednich statywów, lamp, teł, obiektywów i akcesoriów do fotografii komercyjnej. Wszystko, aby ostateczny efekt zadowolił klienta.

Dodajmy, że studio jest przystosowane do robienia zdjęć zarówno mniejszych przedmiotów (np. zabawki, gadżety, biżuteria) jak i tych o całkiem pokaźnych rozmiarach (np. meble, sprzęt RTV). Nieustannie rozbudowujemy nasze możliwości i inwestujemy w odpowiednie wyposażenie, w tym w oświetlene studyjne, stoły do fotografii, namioty bezcieniowe, statywy itp.

Jeżeli nie są Państwo pewni, czy będziemy w stanie zrealizować dane zdjęcia, prosimy o kontakt.

Masz pytania odnośnie fotografii produktu?

Skontaktuj się, a chętnie doradzimy!