Fotografia produktowa i reklamowa

Profesjonalna fotografia produktowa i fotografia mody w Bydgoszczy

Przydatne zdjęcia produktowe

Zdjęcia produktowe to podstawowy element strony internetowej firm produkcyjnych i sprzedażowych. Właściwe zdjęcia produktowe mają kluczowy wpływ na sprzedaż usług i produktów danej firmy. Odpowiednie zdjęcia może znacząco podnieść wolumen sprzedaży, a co za tym idzie, wpływy do firmy.

Posiadamy własne studio fotograficzne z odpowiednim wyposażeniem oświetleniowym. W swojej ofercie wykonujemy 3 podstawowe fotografie produktowe:

Zdjęcia produktowe – realizacje modowe

Rodzaje fotografii produktowej

Fotografia na szarym (neutralnym) tle

Fotografie na szarym tle to zdjęcia wykonane na tle kartonowym, jednolitym, białym.

Zdjęcie ma specyficzną tonalność. Tło jest nieco ciemniejsze od fotografowanego obiektu, a do tego gradient tła, który powstaje na skutek wykonania zdjęcia powoduje, że zdjęcie ma lekko szary odcień tła.

Fotografie na białym tle (izolowane) – Zdjęcia wykonane na stole do fotografii produktowej, który za pomocą odpowiednio ustawionych lamp studyjnych powoduje, że produkt jest całkowicie wycięty z tła, co generuje wrażenie, że „unosi się” w powietrzu.

Jest to najlepszy typ fotografii do sklepów internetowych czy stron WWW, gdzie poprzez brak tła dany produkt można swobodnie dostosować do layout’u strony lub sklepu internetowego.

Fotografie stylizowane

Fotografie stylizowane (packshoty) – Zdjęcia, które odbiegają nieco od typowej koncepcji zdjęcia produktowego. Zdjęcie typu packshot nie jest zdjęciem masowym. Jest to bardzo staranna i indywidualna fotografia.

Bardzo często wykonanie pojedynczego zdjęcia produktu trwa kilka godzin.

Z drugiej strony otrzymujemy bardzo wysublimowaną fotografię, która może być wykorzystywana w czasopismach, reklamach outdoor’owych, billboardach i innych.

Zdjęcia stylizowane wykonywane są w specjalnie przygotowanej scenerii, która odpowiednio współgra z produktem oraz ofertą firmy. Jest możliwość wykonania zdjęć na akrylu, tafli wody, zdjęcia pod wodą, z użyciem akcesoriów – farb, ozdobnego piasku i wielu innych.

Przykładowe realizacje zdjęć prezentujące produkty

Fotografia kulinarna

Fotografia kulinarna - Festiwal Smaku w Bydgoszczy

Profesjonalne fotografie w studio w Bydgoszczy

Fotografia produktowa w studio w Bydgoszczy

Zdjęcia powstają w dobrze wyposażonym, przystosowanym do tego rodzaju zdjęć profesjonalnym studiu fotograficznym mieszczącym się w Bydgoszczy. Używamy odpowiednich statywów, lamp, teł, obiektywów i akcesoriów do fotografii komercyjnej. Wszystko, aby ostateczny efekt zadowolił klienta.

Dodajmy, że studio jest przystosowane do robienia zdjęć zarówno mniejszych przedmiotów (np. zabawki, biżuteria) jak i tych o  całkiem pokaźnych rozmiarach (np. meble).