Pozycjonowanie stron / SEO - Toruń

Profesjonalne pozycjonowanie stron WWW w Toruniu

Dlaczego warto pozycjonować w Toruniu?

Odkryj kampanie SEO, które przynoszą klientów

Jakie korzyści otrzymasz pracując z nami?

Skoro tu trafiłeś, to być może już wiesz jak skuteczne jest pozycjonowanie ponieważ szukałeś naszych usług właśnie wyszukiwarce Google (chyba, że trafiłeś do nas z polecenia – możesz wówczas dać nam o tym znac podczas kontaktu ;). Wpisałeś frazę „pozycjonowanie stron Toruń” lub podobną i znalazłeś naszą witrynę gdzieś wysoko wśród wyników. Jednakże, bądźmy konkretni – co otrzymasz, gdy już zawrzesz z nami współpracę? Zapoznaj się z elementami działań SEO / pozycjonerskich, które wykonuje Studio A7:

Analiza konkurencji i ich działań SEO

Pozycjonowanie to przede wszystkim starcie z konkurencję  i bez jej właściwej analizy nie można dostać się na szczyt. Dlatego gruntownie przyglądamy się działaniom najlepszych.

Optymalizacja zawartości strony WWW

Wykonujemy regularne audyty strony, optymalizujemy treść, linkowanie wewnętrzne, tagi HTML (np. h1, h2, ul, li, a, img, strong, u), metatagi (title, description) itp.

Dodawanie wizytówek i profili firmowych

W ramach pozycjonowania zakładamy profile firmowe w wartościowych katalogach firm oraz serwisach branżowych zawierających dane pozycjonowanej firmy i opis jej oferty.

Analiza korzystania z witryny przez użytkownika (UI/UX)

Pracujemy nad UX, gdyż  wygoda korzystania ze strony internetowej jest również ważnym aspektem jej kondycji, istotnym dla użytkownika i silników wyszukiwarki.

Opieka nad profilem w Google (firma na mapie)

Zakładamy i uaktualniamy profil w usłudze Moja Firma w Google, który stanowi istotny czynnik zwłaszcza w pozycjonowaniu lokalnym (np. gdy firma działa w Bydgoszczy lub Krakowie).

Wskazówki techniczne dla witryny

Analizujemy i zalecamy (lub wdrażamy) odpowiednie poprawki strony internetowej dotyczące: struktury, menu, mapy XML, czasu ładowania, rozmieszczenia elementów, adresów URL itp.

Zakładanie profili w sieciach społecznościowych

Pozycjonując, sukcesywnie zakładać będziemy także profile społecznościowe oraz  dodawać treści w minimalnym zakresie (jeśli chcesz więcej, zajrzyj na naszą ofertę social marketingu).
U

Monitoring zmian algorytmów w Google

SEO i pozycjonowanie zmienia się każdego dnia, gdyż Google nieustannie zmienia algorytm. Trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco obserwujemy wszelkie zmiany algorytmu.

h

Dodawanie nowej treści / porad / artykułów

W zależności od dostępnego budżetu proponujemy i realizujemy dodawanie nowych treści na stronę (opisy oferty, produktów, porady, artykuły, zdjęcia, filmy itp.)

Link building (zewnętrzne linki z róźnych źródeł)

Bardzo ważną cześcią SEO i pozycjonowania jest zdobywania wartościowych linków z innych witryn, takich jak katalogi, serwisy lokalne, portale branżowe, artykuły, blogi, fora i podobne.

N

Sugerowanie, co można zmienić i poprawić

Sugerowanie zmian, które wpływają na poprawę widoczności i wskazówki, jak można je wdrożyć. W szczególności doradzamy, które zmiany stosunkowo łatwo wprowadzać (bez nadmiernych kosztów), tzw. long hanging frut

Analiza widoczności i ruchu (podstawowa)

Co miesiąc wysyłamy raporty z monitorowania istotnych, wcześniej ustalonych słów kluczowych (raporty SEO z pozycji fraz kluczowych) oraz zmian w ilości ruchu (odwiedzin witryny  WWW).

Nowoczesne pozycjonowanie stron w Toruniu

Pozycjonowanie Toruń – co warto wiedzieć

Pozycjonowanie strony WWW, a w tym przypadku pozycjonowanie lokalne w Toruniu na frazy kluczowe powiązane z Twoją działalnością, to jeden z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do nowych klientów i ugruntowania swojej pozycji jako lider lokalnej branży.

Warto zwrócić uwagę, że pozycjonowanie działa w sposó wysoce efektywne, bowiem to potencjalny klient szuka Ciebie i Twojej firmy, w przeciwieństwie do klasycznego marketingu (np. przez telefon i pozyskiwanie tzw. cold leadów), gdzie klient nie wie nawet czy będzie zainteresowany Twoją ofertą. W tym wypadku wybierajać właściwe frazy kluczowe idealnie odpowiadasz na potrzebę Twojego klienta i docierasz z właściwa usługą wprost do niego.

Dla kogo pozycjonowanie w Toruniu będzie idealne?

 • prowadzisz biznes w Toruniu i chciałbyś dotrzeć ze swoją ofertą, usługami lub produktami do wyselekcjonowanych klientów, którzy są już zainteresowani produktami (wpisują frazy związane z Twoją działalnością lub usługami, np. filmowanie ślubne toruń, projektant wnętrz toruń, lakiernik samochodowy toruń)
 • działasz lokalnie i chcesz świadczyć swoje usługi na terenie Torunia i okolic, nie tracać budżetu na inne regiony
 • pragniesz aby Twoja firma, jej marka i logo były rozpoznawalne w Twojej branży
 • chcesz być wyżej niż konkurencja, która zajmuje wysokie miejsca w wyszukiwarce Google i zabiera Ci klientów
 • masz wolne moce przerobowe i chciałyś zodbyć więcej klientów

Jak wygląda proces pozycjonowania?

Dowiedz się więcej o SEO i pozycjonowaniu

Wybierz idealny pakiet SEO na pozycjonowanie Toruń dla Ciebie!

Gotowy na rozpoczęcie działań?

A może masz jeszcze do nas jakieś pytania?

Jak rozpocząć współpracę za zakresu pozycjonowania?

1

Omawiamy potrzeby klienta

Na spotkaniu, telefonicznie lub zdalnym połączeniu (jeśli masz mało czasu na spotkanie osobiuste) zadajemy wszystkie pytania dotyczące Twojej działalności klienta potrzeb i obieramy strategię działania.

2

Wybieramy właściwe frazy kluczowe

Bardzo ważny krok i kładziemy na niego nacisk. Wielekrotnie mieliśmy okazję zobaczyć, że frazy kluczowe nie były dobrane optymalnie i nie generowały odpowiednio dużo zapytań ze styrony potencjalnych klientów. 

3

podpisujemy umowę na pozycjonowanie

Podpisujemy umowę na pozycjonowanie Twoich fraz lokalnych w Toruniu (lub inny zakres działań, jeśli takiego potrzebujesz) i przystępujemy do działania. Od początku współpracujemy z Tobą, aby osiagnąć najlepsze efekty.

Gwarancja bezpieczeństwa SEO od Studio A7

Już nie ryzykujesz – wprowadzamy wyższy standard

Gwarancja braku ryzyka! Przeczytaj uważnie :)

Masz już dość zastanawiania się czy pozycjonowanie będzie skuteczne w Twoim wypadku? Czy wydasz właściwie swoje pieniądze? A może jesteś zniechęcony pracą z innymi agencjami, które mają „prestiż” i „pozycję na rynku” ale nie widziałeś efektów ich pracy (coś o tym wiemy, gdyż wielu naszych klientów trafiło do nas właśnie w ten sposób ;) ? Postanowiliśmy zadbać o pełne bezpieczeństwo. Przez miesiąc od momentu rozpoczęcia współpracy, możesz zrezygnować beż zadnych kosztów. Tak, bierzemy ryzyko na siebie, bo jesteśmy pewni swoich umiejętności. Już nie musisz się zastanawiać czy podjąłeś dobrą decyzję, zawsze możesz się wycofać.

Z czego składa się skuteczne SEO / pozycjonowanie?

Pozycjonowanie w Toruniu – pytania i odpowiedzi

Jakie działania przeprowadzacie podczas pozycjonowania?

O działanych obejmujących SEO i pozyjonowanie możecie przeczytać powyżej na tej stronie w sekcji „Jakie korzyści otrzymasz pracując z nami?”.

Czy wykonujecie tylko pozycjonowanie lokalne?

Wykonujemy zarówno pozycjonowanie lokalne (na Toruń, ale też ine miasta – Bydgoszcz, Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław itd.) jak i tzw. pozycjonowanie szerokie i na frazy ogólne (np. „zaprawy klejowe” albo „producent okien PCV”) i pozycjonowanie dla sklepów internetowych.

Czy możecie zagwarantować konkretne (np. pierwsze) miejsce w wyszukiwarce Google?

Absolutnie nie. Nikt nie powinien tego gwarantować. Dlaczego? Algorytm Google jest tajny i składa się z minimum 400 elementów (tzw. czynników ranbkingowych – zostało to podane oficjalnie przez przestawicieli Google), które w dodatku nieustannie się zmieniają i podlegają modyfikacjom. Nie powinno się gwarantować czegoś nad czym nie ma się kontroli.

Dlaczego analiza fraz kluczowych jest ważna?

Aby dotrzeć do właściwej grupy docelowej, należy bardzo dokładnie wybrać słowa kluczowe (frazy kluczowe) – tylko wtedy możesz poczuć, że trafiasz do odpowiednich klientów oraz to, że oni znaleźli w Twojej ofercie to czego najbardziej szukali. Właściwie wybrane frazy kluczowe powinny mieć minimum 2 cechy:

 • być dopasowane ściśle do twojej oferty (np. fotograf ślubny bydgoszcz zamiast fotograf bydgoszcz)
 • mieć odpowiednią duża ilość wyszukiwań w skali miesiąca (jakie korzyści da Ci np. fraza mechanik kwantowy ciechocinek, skoro nikt jej nie szuka?) – przyjmuje się, że w zależności od branzy takie minimum to 5-10 wyszukiwań ze strony klienta miesięcznie, ale pozycjonujemy również bardzo konkurencyjne frazy, które wyszukiwane są setki, a nawet tysiące razy w miesiącu.
Czy dla celów pozycjonowania potrzebne są zmiany na mojej stronie WWW?

Tak. Algorytm Google ocenia jakośc strony i jej wartość dla użytkownika. To część systemu rannkingowego i bardzo ważne jest zaangażowanie ze strony agencji oraz klienta, czyli autentyczna współraca. Gramy do tej samej bramki! 

Do zmian, które z reguły wprowadzamy wraz z klientem nalezeć może:

 • optymalizacja witryny, jej kodu lub struktury (aspekty techniczne)
 • przebudowoi dodanie elementów w celu dostosowania do urządzeń mobilnych (responsywność / RWD)
 • przyspieszenie strony WWW (czas ładowania również może wpływać na pozycje w wyszukiwarce)
 • optymalizacja treści i jej ubogacenie (wyeksponowania odpowiedniej treści i słów kluczowych, nieznaczne modyfikacje, dodawanie i stylowanie nagłówków, list wypunktowanych itp.)
 • dodawanie nowej, wartościowej treści (tzw. contentu) – np. tekstów, grafiki, infografik, zdjęć, obrazów, filmów, opisów produktów i usług, porad
 • zainstalowanie bezpiecznego certyfikatu SSL

Działania te, w zależności od ilości wymaganej pracy zostać mogą wprowadzone za dodatkową opłatą lub czasem nawet darmowo w ramach podpisanej umowy na pozycjonowanie.

Jak wygląda monitoring pozcji fraz kluczowych?

Otrzymasz czytelny raport na koniec miesiąca, w którym zobaczysz zajmowane pozycje przez Twoje wybrane frazy kluczowe na każdy dzień tego okresu.

Jak wygląda kontakt z nami?

Masz możliwość kontaktu zarówno telefonicznego jak i mailowego. Czasami umawiamy się z klientami również na smaczną kawę, żeby spoktać się na żywo :)

Co miesiąc wysyłamy pełny raport z osiągniętych wyników (raport pozycji pozycjonowanych słów kluczowych).

Poczuj efekty z pozycjonowania!

Masz jakieś obawy, pytania?

Pozycjonowanie stron Toruń

Co jeszcze, oprócz SEO, możemy zaproponować?

Pozycjonowanie i reklama będą najbardziej skuteczne wraz z innymi elementami reklamy internetowej

Nowoczesne i responsywne strony WWW

Nowoczesna i dobrze zaprojektowana strona internetowa to podstawa obecności w sieci i fundament dla dalszych działań. Zadbamy, aby była wygodna, przejrzysta i atrakcyjna wizualnie!

Fotografia i filmowanie na potrzeby strony WWW

Dobre zdjęcia i filmy to nie tylko atrakcyjna strona WWW, ale i bardzo ważny element wpływania na decyzję Klienta, który, czego nie sa się ukryć, w dzisiejszym świecie „kupuje oczami”.

Kampanie na Facebooku i innych profilach

Obok strony WWW kolejny niemal wręcz niezbędnym elementem jest obecność na Facebooku i istotnych portalach społecznościowych, takich jak Intsgram, Twtter, Pinterest, Google+ itd.

Profesjonalny hosting (serwery) i domeny

Tworzenie strony WWW, pozycjonowanie czy kampania Adwords nie zadziała optymalnie bez stabilnego i szybkiego hostingu, który zapewni ciągłe działanie i szybkie wczytywanie się witryny

Kreatywny copywriting i tworzenia treści

Warto zadbać o dobre treści, opisy, artykuły – obok elementów wizualnych to za ich pomocą komunikujemy się z naszymi Klientami i możemy pokazać się od profesjonalnej strony

Kampanie Google Ads

Kampanie Google Ads (dawne Adwords) to z jednej strony natychmiastowe dotarcie do klientów, a z drugiej świetne uzupełnienie dla SEO. Nawet będąc wypozycjonowanym warto zwiększyć swoją rozpoznawalność.

Pozycjonowanie stron - Toruń

Audyt, optymalizacja (SEO) i pozycjonowanie stron WWW

Studio A7 - pozycjonowanie stron internetowych - Toruń