5/5
Wyniki na mapach Google
Mapy Google w Toruniu
Wyniki naturalne (organiczne)
tzw. SERPs
Toruń - Kopernik - pozycjonowanie
Studio A7 - kreatywna agencja reklamowa w Bydgoszczy
>>

Optymalizacja strony WWW

Wykonujemy audyty techniczne SEO strony, optymalizujemy nie tylko treść, ale strukturę, linkowanie wewnętrzne, tagi HTML, zdjęcia (img), metatagi, rich snippety, przekierowania 301 itp.

Wskazówki techniczne dla witryny

Analizujemy, przygotowujemy rekomendacje i wdrażamy odpowiednie zmiany strony internetowej dotyczące: struktury, menu / nawigacji, mapy XML, czasu ładowania, rozmieszczenia elementów, adresów URL, bezpieczeństwa itp.

Link building

Bardzo ważną częścią SEO i pozycjonowania jest zdobywania wartościowych linków z innych witryn (odnośników z różnorodnych źródeł), takich jak katalogi firmowe, serwisy lokalne NAP, portale branżowe, artykuły gościnne, blogi, i podobne.

Analiza SEO konkurencji

Pozycjonowanie stron to przede wszystkim starcie z konkurencję i bez jej właściwej analizy nie można dostać się na szczyt. Dlatego gruntownie przyglądamy się działaniom najlepszych

Pozycjonowanie lokalne (lokalizacja Google Maps)

Zakładamy, prowadzimy i uaktualniamy profil w usłudze Moja Firma w Google, który stanowi istotny czynnik zwłaszcza w pozycjonowaniu lokalnym, gdy firma działa w Toruniu lub okolicy.

Content i nowe treści dla SEO

Realizujemy dodawanie nowych, wartościowych treści na stronę Klienta, takie jak opis oferty, usług i produktów, porady ekspercie, artykuły, zdjęcia, grafiki, filmy - w zależności od możliwości i dostępnego budżetu. 

Dodawanie wizytówek i profili dla firm z Torunia

W ramach pozycjonowania w Toruniu  zakładamy profile firmowe w wartościowych katalogach firm oraz serwisach branżowych i portalach lokalnych w Toruniu zawierających dane pozycjonowanej firmy i opis jej oferty.

Zakładanie profili w sieciach społecznościowych

Pozycjonując Twoją stronę internetową, gdy nie posiadasz jeszcze profili na social media (Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, Youtube itp.), zakładamy je oraz dodajemy treści na start. A jeśli chcesz więcej, możesz skorzystać z naszej oferty na social marketing.

Sugerowanie wartościowych zmian

Sugerujemy korzystne zmiany, które wpływają na poprawę widoczności i wskazówki, jak można je wdrożyć. Doradzamy, które zmiany będzie stosunkowo łatwo wprowadzać (bez nadmiernych kosztów), czyli tzw. low hanging fruit.

Analiza UX/UI

Czasami trzeba popracować nad interfejsem i łatwością korzystania ze strony (UX/UI), gdyż wygoda korzystania ze strony internetowej jest również ważnym aspektem jej kondycji, istotnym dla użytkownika i silników wyszukiwarki Google.

Trzymamy rękę na pulsie - monitorujemy zmiany w algorytmie Google

SEO i pozycjonowanie to proces, którego natura zmienia się Z dnia na dzień, gdyż Google nieustannie ulepsza i zmienia swój algorytm wyszukiwania. Trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco obserwujemy wszelkie modyfikacje algorytmu.

Raport SEO z wynikami

Co miesiąc otrzymasz na maila raport SEO z pozycji ustalonych dla współpracy fraz kluczowych, dzięki czemu wygodnie prześledzisz postępy oraz aktualną sytuację.. Będziesz mógł na nim przeanalizować zmiany pozycji fraz z każdego dnia.

Strony WWW, pozycjonowanie i marketing w sieci
1.

Ustalamy strategię

Na spotkaniu na żywo lub zdalnie zadajemy wszystkie niezbędne pytania dotyczące Twojej działalności oraz przeprowadzamy audyt strony tak, aby stworzyć optymalną i skuteczną strategię pozycjonowania.

2.

Dobieramy frazy kluczowe

To bardzo ważny krok i kładziemy na niego duży nacisk. Wielokrotnie mieliśmy okazję zobaczyć, jak ważny jest właściwy wybór fraz kluczowych, tak aby pozycjonowanie generowało właściwy rodzaj klientów.

3.

Podpisujemy umowę

Podpisujemy przez internet umowę na pozycjonowanie Twoich fraz lokalnych w Toruniu i przystępujemy do działania. Od początku ściśle współpracujemy z Tobą, aby osiągnąć najlepsze efekty.

Toruń - stare miasto. Pozycjonowanie stron.

SEO Local - Toruń

już od 1490
zł. / msc.
nowy
 • Pozycjonowanie aż do 20 lokalnych fraz kluczowych
 • Pozycjonowanie lokalne na mapie / opieka nad Google Moja Firma
 • Codzienny pomiar wyników aż do 10 lokalnych fraz kluczowych
 • Wprowadzanie nowych treści*
 • Audyt techniczny SEO
 • Optymalizacja techniczna strony WWW
 • Optymalizacja treści na stronie WWW
 • Analiza profilu linków
 • Link building (podstawowy)
 • Katalogowanie typu NAP w Toruniu
 • Zaawansowane raportowanie
Studio A7 - kreatywna agencja reklamowa w Bydgoszczy
>>

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie to nieustanny proces polegający na tym, by sprawić, aby nasza strona internetowa znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki temu możemy zapewnić sobie dużo więcej klientów, którzy zauważą naszą stronę i ofertę.

Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne oznacza pozycjonowanie na frazy kluczowe związane z konkretnym miastem, np. Toruniem. Przykłady: "adwokat toruń", "prawo cywilne toruń", "architekt wnętrz toruń", "hotel butikowy w toruniu".

SEO

Pozycjonowanie to szerokie pojęcie. Natomiast poprzez SEO najczęściej rozumie się tylko część procesu pozycjonowania polegającą na optymalizacji strony internetowej (od angielskiego słowa SEO = Search Engine Optimization). 

Meta tagi

Meta tagi to specjalne znaczniki pojawiające się w kodzie strony, a także widoczne przez użytkownika, np. tytuł strony (meta Title) pojawia się w górnej zakładce przeglądarki internetowej. Niektóre mają bezpośredni wpływ na SEO.

Fraza kluczowa

Fraza kluczowe - Inaczej słowa kluczowe, które wpisują nasi potencjalni klienci w Google i na które chcemy zająć wysoką pozycję. Frazy mogą być krótkie np. "samochód elektryczny" lub dłuższe, np. "czerwona torebka kopertówka sklep".

Link

Link to klikalny odnośnik do strony internetowej. Może być w postaci tekstu, przycisku, grafiki, bannera i wielu innych formach. Linki prowadzące do naszej strony (tzw. backlinki) mają spory wpływ na skuteczność pozycjonowania.

Link building

Link building to proces pozyskiwania wartościowych linków z różnych innych stron. Jest często najtrudniejszym, najbardziej kosztownym, wymagającym sporej wiedzy i zaplecza, ale też bardzo istotnym elementem pozycjonowania.

Pasja w tworzeniu stron WWW
Pasja w tworzeniu stron WWW

Poczuj efekty z pozycjonowania!

Masz więcej pytań? Chętnie na nie odpowiemy!

Jakie działania przeprowadzacie podczas pozycjonowania?

Jest ich sporo. Więcej o działaniach obejmujących SEO i pozycjonowanie witryny możesz przeczytać powyżej na tej stronie (w sekcji „Jakie korzyści otrzymasz pracując z nami?”).

Czy pozycjonowanie lokalne w Toruniu jest dla mnie najlepszym wyborem?

Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to na 99% prawdopodobnie odpowiedź brzmi tak. Zobacz czy poniższe stwierdzenia pasują do Ciebie i Twojej firmy:
 • prowadzisz biznes w Toruniu i chciałbyś dotrzeć ze swoją ofertą, usługami lub produktami do wyselekcjonowanych klientów, którzy są już zainteresowani produktami (wpisują frazy związane z Twoją działalnością lub usługami, np. prawnik toruń, architekt wnętrz toruń, lakiernik samochodowy toruń)
 • działasz lokalnie i chcesz świadczyć swoje usługi na terenie Torunia i okolic, nie tracąc budżetu na inne regiony
 • pragniesz aby Twoja firma, jej marka i logo były rozpoznawalne w Twojej branży
 • chcesz być wyżej niż konkurencja, która zajmuje wysokie miejsca w wyszukiwarce Google i zabiera Ci klientów masz wolne moce przerobowe i
 • chciałbyś zdobyć więcej klientów

Czy wykonujecie tylko pozycjonowanie lokalne?

Nie. Wykonujemy zarówno pozycjonowanie lokalne (na Toruń, ale też inne miasta – np. Bydgoszcz, Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź itd.) jak i tzw. pozycjonowanie szerokie typu long tail i pozycjonowanie na frazy ogólne (np. „zaprawy klejowe”, "kolce na ptaki" albo „producent okien PCV”) i pozycjonowanie dla sklepów internetowych.

Czy możecie zagwarantować konkretne (np. pierwsze) miejsce w wyszukiwarce Google?

Absolutnie nie. Nikt nie powinien tego gwarantować. Dlaczego? Algorytm Google jest z założenia tajny i składa się z ponad 400 elementów (czyli tzw. czynników rankingowych – zostało to podane oficjalnie przez przedstawicieli Google), które w dodatku nieustannie się zmieniają i podlegają modyfikacjom. Nie powinno się gwarantować czegoś, nad czym nie ma się kontroli.

Dlaczego analiza fraz kluczowych jest ważna?

Pragnąc dotrzeć do właściwej grupy docelowej (czyli naszych optymalnych klientów), należy bardzo dokładnie wybrać słowa kluczowe (frazy kluczowe) – wówczas poczujesz, że trafiasz do odpowiednich klientów oraz to, że oni również znaleźli w Twojej ofercie to, czego najbardziej szukali. Właściwie wybrane frazy kluczowe powinny mieć minimum 2 cechy:

 • być dopasowane ściśle do twojej oferty (np. fotograf ślubny toruń  zamiast fotograf toruń)
 • mieć odpowiednią duża ilość wyszukiwań w skali miesiąca (jakie korzyści da Ci np. fraza mechanik kwantowy ciechocinek, skoro nikt jej nie szuka?) – przyjmuje się, że w zależności od branży takie minimum to 5-10 wyszukiwań ze strony klienta miesięcznie, ale pozycjonujemy również bardzo konkurencyjne frazy, które wyszukiwane są setki, a nawet tysiące razy w miesiącu.

Jak długo czeka się na efekty pozycjonowania?

Zajrzyj proszę powyżej na sekcję "Ile czasu zajmie nam wypozycjonowanie Twojej strony?"

Czy dla celów pozycjonowania potrzebne są zmiany na mojej stronie WWW?

Tak. Algorytm Google ocenia jakośc strony i jej wartość dla użytkownika. To część systemu rannkingowego i bardzo ważne jest zaangażowanie ze strony agencji oraz klienta, czyli autentyczna współraca. Gramy do tej samej bramki!

Do zmian, które z reguły wprowadzamy wraz z klientem nalezeć może:

 • optymalizacja witryny, jej kodu lub struktury (aspekty techniczne)
 • przebudowoi dodanie elementów w celu dostosowania do urządzeń mobilnych (responsywność / RWD)
 • przyspieszenie strony WWW (czas ładowania również może wpływać na pozycje w wyszukiwarce)
 • optymalizacja treści i jej ubogacenie (wyeksponowania odpowiedniej treści i słów kluczowych, nieznaczne modyfikacje, dodawanie i stylowanie nagłówków, list wypunktowanych itp.)
 • dodawanie nowej, wartościowej treści (tzw. contentu) – np. tekstów, grafiki, infografik, zdjęć, obrazów, filmów, opisów produktów i usług, porad
 • zainstalowanie bezpiecznego certyfikatu SSL

Działania te, w zależności od ilości wymaganej pracy zostać mogą wprowadzone za dodatkową opłatą lub czasem nawet darmowo w ramach podpisanej umowy na pozycjonowanie.

Jak wygląda monitoring pozcji fraz kluczowych?

Otrzymasz czytelny, prosty raport na koniec każdego miesiąca, w którym zobaczysz zajmowane pozycje przez wybrane przez Ciebie w umowie frazy kluczowe z podziałem na poszczególne dni.

Czy możemy współpracować w pełni zdalnie?

Tak, nie ma z tym problemu. Praca nad pozycjonowaniem / SEO może przebiegać całkowicie zdalnie, możesz znajdować się w dowolnym miejscu w Polsce, nie musi to być Toruń. Umowę podpiszemy elektronicznie, a żeby się kontaktować wykorzystamy np.:

 • telefon (do szybkiej komunikacji)
 • konferencje online
 • skrzynkę emailową
 • nasz wygodny system zarządzania projektami

lub zbliżone formy wygodnej, efektywnej komunikacji.

 

Jak wygląda kontakt z nami?

Otrzymujesz możliwość kontaktu zarówno telefonicznego jak i mailowego w dni robocze. Czasami umawiamy się z klientami również na smaczną kawę, żeby spotkać się na żywo :)

Nowoczesne strony WWW

Nowoczesna, dobrze zaprojektowana strona internetowa to podstawa obecności w sieci i fundament dla dalszych działań. Zadbamy, aby była wygodna, przejrzysta i atrakcyjna wizualnie!

Social media

Obok strony WWW kolejnym wartościowym elementem jest obecność firmy na popularnych sieciach społecznościowych takich jak Facebook, lub Instagram.

Reklama Google Ads

Kampanie Google Ads (dawne Adwords) to z jednej strony natychmiastowe dotarcie do klientów, a z drugiej świetne uzupełnienie dla SEO. Nawet będąc wypozycjonowanym warto zwiększyć swoją rozpoznawalność!

Hosting – usługa, która umożliwia wyświetlanie (publikowanie) strony internetowej połączonej z daną domeną w Internecie (np. mojadomena.pl). Bez wykupionego hostingu

URL – ang. Uniform Resource Locator – jest to format adresowania, który określa lokalizację wszystkich zasobów (dane, zasoby i informacje) znajdujących się w Inte

Robots txt – jest to plik, znajdujący się na stronie ułatwiający robotom wyszukiwarki jej indeksowanie. Stosowanie pliku robots.txt jest bardzo ważnym elementem optymali