507 392 548 lub 531 111 181 kontakt@studioa7.pl

Hosting

Hosting – usługa, która umożliwia wyświetlanie (publikowanie) strony internetowej połączonej z daną domeną w Internecie (np. mojadomena.pl). Bez wykupionego hostingu strona internetowa nie będzie publicznie wyświetlana, ponieważ nie jest przechowywana na serwerze, do którego mają dostęp internauci.

Hosting SEO, czyli zoptymalizowany pod kątem pozycjonowania pomaga też w pewnym stopniu w pozycjonowaniu stron. Od zwykłego hostingu najczęściej różni się tym, że usługodawca udostępnia pulę kilku adresów IP, dzięki czemu webmaster ma możliwość stworzenia kilku stron internetowych z różnymi adresami IP, co daje wrażenie robotom wyszukiwarki, że strony te nie są ze sobą bezpośrednio połączone.

Wyróżnia się trzy rodzaje usług hostingowych (w tym hostingów SEO):

  • serwer dedykowany – serwer przeznaczony ekskluzywnie tylko dla jednego webmastera, dzięki czemu może on go w pełni kontrolować. Jest to usługa odznaczająca się niską awaryjnością, ale też wysoką ceną i wymagają wiedzy technicznej.
  • wirtualny serwer prywatny (VPS) – jest to usługa, w której webmaster jest częścią serwera fizycznego (wirtualnego), a pozostałą część wynajmują inni klienci. W tego rodzaju usłudze hostingowej istnieje możliwość wprowadzania własnych ustawień i gwarancji dostępu do zasobów serwera (np. 1 pełnego rdzenia procesora, 512MB pamięci RAM), a koszt dzierżawy nie jest już taki wysoki jak w przypadku serwera dedykowanego.
  • serwer współdzielony (shared) – jest to usługa, w której wykupuje się miejsce w serwerze, na którym utrzymywane są już inne strony (klient posiada swoje konto, ale sama maszyna jest dzielona czasem nawet i na kilkaset stron WWW). Jest to opcja najtańsza, ale i najbardziej uboga jeśli chodzi o zmianę ustawień. Dedykowana głównie dla początkujących webmasterów.