507 392 548 lub 531 111 181 kontakt@studioa7.pl

Breadcrumbs

Breadcrumbs

Breadcrumbs – w wolnym tłumaczeniu „okruszki chleba” – jest jednym z elementów nawigacji na stronie internetowej, który zwiększa jej użyteczność i ułatwia użytkownikom poruszanie się, w szczególności na bardzo rozbudowanych witrynach.

Breadcrumbs to linki wewnętrzne pozwalające użytkownikom w „odnaleźć się” na stronie oraz w prosty sposób przejść do danej podstrony (o ile została umieszczona w ścieżce nawigacyjnej). Okruszki chleba są wykorzystywane w działaniach SEO z uwagi na zalecenia Google w zakresie stosowania menu nawigacyjnego za pomocą którego użytkownik może powrócić do poprzedniej sekcji lub strony znajdującej się wyżej w strukturze hierarchii witryny. Dodatkowo pojedyncze okruszki mogą być słowami kluczowymi i mogą być przydatne przy tworzeniu sieci powiązań pomiędzy poszczególnymi frazami oraz informacjami.

Większe uporządkowanie danych zamieszczonych w serwisie ułatwia robotom Google zidentyfikować kategorię informacji, co wpływa na lepsze dopasowanie informacji z danej strony do zapytań w wyszukiwarce. Dlatego Breadcrumbs ma spory potencjał SEO, a optymalizacja strony z jego wykorzystaniem może wpłynąć na wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania.