Studio A7 - agencja SEO/SEM/SXO/AI
5/5

Spis treści

Meta tagi – czyli znaczniki meta, umieszczane w sekcji <head> w kodzie strony, odpowiadają za indeksowanie, wyświetlanie i pozycjonowanie przez roboty przeglądarki stron internetowych. 

Meta tagi mają ułatwić robotom wyszukiwarki indeksację stron i dzięki temu zwiększyć jej pozycje w SERP

Metatagi – rodzaje

Najważniejsze metatagi z punktu widzenia pozycjonowania to:

  • meta tag title – czyli tytuł strony wyświetlany w wynikach wyszukiwania, powinien być oryginalny, interesujący, przyciągający uwagę użytkownika i zachęcający do wejścia na stronę oraz zawierać najważniejsze słowa kluczowe,
  • meta description – jest to krótki opis strony, który jest wyświetlany pod tytułem i adresem, powinien w zwięzły i interesujący sposób opisywać zawartość strony i tym samym zachęcać do jej odwiedzenia. 

W przeszłości do najważniejszych pod względem czynników rankingowych metatagów należał również meta keywords. Został on jednak usunięty z tej listy i nie jest brany pod uwagę przez roboty Google podczas indeksowania ze względu na częste nadużycia i spam. Można go jednak stosować w przypadku pozycjonowania stron w innych przeglądarkach niż Google.

Należy pamiętać, że każda podstrona witryny powinna posiadać swoje własne unikalne metatagi, które będą powiązane z jej zawartością.

5/5