507 392 548 (pon.-pt. 10.00-18.00) kontakt@studioa7.pl

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron –  jest to działanie mające na celu wypromowanie strony internetowej, w taki sposób aby znalazła się jak najwyżej w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania. Użytkownicy poszukujący danego produktu, usługi lub firmy wpisują w wyszukiwarkę frazy kluczowe.

Cel pozycjonowania stron internetowych

Celem pozycjonowania stron jest aby pozycjonowana strona www znalazła się w pierwszej dziesiątce, a najlepiej na pierwszym miejscu wyszukanych stron po danej frazie kluczowej. Dzięki takim działaniom potencjalny klient zapozna się z ofertą strony www, a w następstwie dokona zakupu, zapisze się na newsletter lub wyśle zapytanie przez formularz. 

Za pozycjonowanie stron internetowych odpowiada specjalista SEO – pozycjoner. Do jego obowiązków należy dobór odpowiednich słów kluczowych, na które będzie pozycjonowana strona, a także wykonanie audytów SEO i optymalizacji strony pod względem czynników rankingowych Google. Jeżeli wszystkie działania są wykonane poprawnie, to roboty Google zaindeksują stronę i umieszczą w odpowiedniej pozycji w wynikach wyszukiwania. 

Pozycjonowanie stron – podział

Pozycjonowanie stron internetowych można podzielić ze względu na rodzaj działania:

  • on-site – są to działania wykonywane na stronie internetowej, między innymi: dodawanie opisów i treści wysokiej jakości wraz ze słowami kluczowymi do każdej podstrony, tworzenie nagłówków, dodawanie grafiki, uzupełnianie adresów, sprawdzenie szybkości ładowania strony oraz jej bezpieczeństwa dla użytkownika,
  • off-site, są to działania wykonywane poza pozycjonowaną stroną, głównie tworzenie i pozyskiwanie linków zewnętrznych, które kierują do pozycjonowanej strony. Linki zewnętrzne należy pozyskiwać ze stron o wysokiej jakości, dzięki czemu roboty Google zaindeksują stronę jako równie wartościową. Do pozycjonowania stron off-site należy również tworzenie wizytówki w witrynie Google Moja Firma, a także prowadzenie i promowanie strony w mediach społecznościowych.