Studio A7 - agencja SEO/SEM/SXO/AI
5/5

Spis treści

CMS  – z ang. Content Management System czyli System Zarządzania Treścią. Dzięki CMS użytkownik może bezpłatnie, szybko i bez wiedzy informatycznej zarządzać treścią i zbudować stronę internetową z panelem administracyjnym (dodawać i usuwać tekst, grafikę, zdjęcia, wideo itp.).

System CMS dzieli się na:

  • system “o otwartym kodzie źródłowym”  tzw. “open source”, w którym kod programistyczny (źródłowy) jest udostępniany przez programistów na stronach internetowych publicznie i bezpłatnie. Tego rodzaju system CMS może być aktualizowany przez wielu użytkowników, a błędy które mogą się w nim pojawić są zazwyczaj szybko poprawiane.
  • system “o zamkniętym kodzie źródłowym” – w tym przypadku kod źródłowy jest tworzony przez producentów danej firmy i udostępniany tylko jej klientom. W tego rodzaju systemie aktualizacja oraz poprawianie błędów jest wykonywana tylko przez daną firmę, przez co taki system ma ograniczone możliwości rozwoju.
  • system “hostowany” – w tego rodzaju systemie CMS nie ma dostępnego kodu źródłowego, natomiast korzysta się z gotowego systemu, który zainstalowany jest na serwerach usługodawcy. Ten rodzaj systemu CMS jest odradzany przez programistów.

CMS nie wpływa w żaden sposób na pozycjonowanie strony, ponieważ roboty Google nie wykrywają czy strona działa w systemie CMS czy nie. CMS jest tylko ułatwieniem dla użytkowników podczas tworzenia i prowadzenia swojej strony.

System Zarządzania Treścią - CMS
CMS – System zarządzania treścią
5/5