507 392 548 lub 531 111 181 kontakt@studioa7.pl

CMS

CMS  – z ang. Content Management System czyli System Zarządzania Treścią. Dzięki CMS użytkownik może bezpłatnie, szybko i bez wiedzy informatycznej zarządzać treścią i zbudować stronę internetową z panelem administracyjnym (dodawać i usuwać tekst, grafikę, zdjęcia, wideo itp). System CMS dzieli się na:
system “o otwartym kodzie źródłowym” – tzw. “open source”, w którym kod programistyczny (źródłowy) jest udostępniany przez programistów na stronach internetowych publicznie i bezpłatnie. Tego rodzaju system CMS może być aktualizowany przez wielu użytkowników, a błędy które mogą się w nim pojawić są zazwyczaj szybko poprawiane. 
system “o zamkniętym kodzie źródłowym” – w tym przypadku kod źródłowy jest tworzony przez producentów danej firmy i udostępniany tylko jej klientom. W tego rodzaju systemie aktualizacja oraz poprawianie błędów jest wykonywana tylko przez daną firmę, przez co taki system ma ograniczone możliwości rozwoju. 
system “hostowany” – w tego rodzaju systemie CMS nie ma dostępnego kodu źródłowego, natomiast korzysta się z gotowego systemu, który zainstalowany jest na serwerach usługodawcy Ten rodzaj systemu CMS jest odradzany przez programistów. 
CMS nie wpływa w żaden sposób na pozycjonowanie strony, ponieważ roboty Google nie wykrywają czy strona działa w systemie CMS czy nie. System Zarządzania Treścią jest tylko ułatwieniem dla użytkowników podczas tworzenia i prowadzenia swojej strony.