Studio A7 - agencja SEO/SEM/SXO/AI
5/5

Spis treści

Doorway Page – inaczej zwana Jump Page lub strona przejściowa – jest to technika wykorzystywana przy pozycjonowaniu stron w Black Hat SEO, czyli w “negatywnym pozycjonowaniu”.

Doorway page jest to strona internetowa, która przekierowuje na inną witrynę (docelowo na stronę pozycjonowaną), w celu zmylenia robotów Google i zwiększeniu pozycji w wynikach wyszukiwania na określone słowa kluczowe.

Technika stosowania doorway page jest niezgodna z zasadami SEO oraz wytycznymi dla webmasterów ustalonych przez Google. Jeżeli roboty Google wykryją stronę przejściową, to strona docelowa zostanie usunięta. Przekierowanie z doorway page na stronę docelową następuje za pomocą polecenia Meta Refresh.

Najczęściej stosuje się pozycjonowanie strony przejściowej na frazy kluczowe, dzięki czemu użytkownik znajdując taką stronę nie jest świadomy, że nie jest to strona docelowa z interesującą dla niego treścią. Zdarza się również, że w taki sposób praktykuje się przekierowanie użytkownika na strony pornograficzne lub o niskim poziomie wiarygodności.

5/5