Studio A7 - agencja SEO/SEM/SXO/AI
5/5

Spis treści

Mapa strony – ang. sitemap – jest to struktura całej strony internetowej, która ułatwia użytkownikowi poruszanie się po niej, a robotom Google indeksowanie jej podstron. Mapę strony stosuje się głównie w przypadku, gdy pozycjonowana strona jest rozbudowana (np. sklepy internetowe), dzięki czemu jej indeksowanie jest ułatwione.

Mapa strony – rodzaje

  • mapa strony w postaci pliku tekstowego XML – jest to zbiór wszystkich adresów URL i służy głównie dla robotów Google, informuje które podstrony powinny być indeksowane oraz ich ostatnią aktualizację i datę utworzenia.
  • mapa strony w formacie HTML – przeznaczona jest dla użytkowników i ma ułatwiać im poruszanie się po stronie. Zawiera linki do wszystkich podstron danej witryny, które umieszczane są w stopce strony. 
Mapa strony - sitemap
Mapa strony – sitemap

Mapa strony – tworzenie

Mapę strony można łatwo utworzyć za pomocą kreatora map “WebWave”.Dzięki zastosowaniu mapy strony na swojej witrynie można mieć pewność, że zostanie ona zaindeksowana przez roboty Google ponieważ będzie łatwiej dla nich dostępna oraz dla użytkownika, co Google bardzo ceni.

5/5