Studio A7 - agencja SEO/SEM/SXO/AI
5/5

Spis treści

Nagłówki H1 – H6

Definicja nagłówków H1-H6

Nagłówki H1 – H6 – ang. header tags – inaczej znaczniki nagłówków HTML używane na stronie w celu jej optymalizacji, zwiększenia ruchu, większej czytelności oraz jako bardzo ważny czynnik pozycjonowania strony

Nagłówki H1 – H6, gdzie litera H pochodzi od słowa header, stosuje się na stronie od nagłówka H1, który jest zasadniczo tytułem strony/podstrony/produktu. 

Im niższa liczba tym nagłówek mniej istotny pod względem SEO oraz niższy w hierarchii. 

Jak poprawnie stosować nagłówki H1-H6

Nagłówek H1 – jest to najważniejszy nagłówek na stronie, w którym powinny się znaleźć naturalnie wykorzystane słowa kluczowe. Roboty Google skanując stronę w procesie pozycjonowania biorą pod uwagę głównie nagłówek H1. Dlatego też, powinien być on dobrze przemyślany pod względem użytych słów kluczowych oraz musi określać zawartość witryny. Nagłówek H1 powinien być wyróżniony poprzez zastosowanie grubszej czcionki oraz większych liter. 

Strona internetowa, w której wykorzystuje się nagłówki H1-H6 (zazwyczaj od H1 do H3) jest bardziej czytelna i zrozumiała dla użytkowników oraz robotów Google. Dobrze zastosowane nagłówki H1-H6 oraz słowa kluczowe powodują że roboty Google wyżej ocenią stronę oraz będzie ona uważana za stronę o wysokiej jakości. 

Przykład zastosowania nagłówków H1-H3

H1: Nagłówki H1-H6 

         H2: Definicja nagłówków H1-H6

         H2: Jak poprawnie stosować nagłówki H1-H6

                  H3: Przykład zastosowania nagłówków H1-H3

5/5