5/5

Spis treści

Widoczność strony – jest to wynik pozycjonowania i optymalizacji strony, czyli pozycja jaką zajmuje strona w wynikach wyszukiwania. Specjaliści SEO dążą do tego, aby pozycjonowana strona była jak najlepiej widoczna, czyli znajdowała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Strony pozycjonuje się na słowa kluczowe, dlatego też ich odpowiedni dobór jest najważniejszy (analiza słów kluczowych). 

Jak sprawdzić widoczność strony 

W celu sprawdzenia widoczności strony należy wpisać jej adres bezpośrednio w wyszukiwarkę i sprawdzić, na którym miejscu w wynikach wyszukiwania się znajduje. W celu zwiększenia widoczności strony należy dbać o unikalne i wysokiej jakości treści na niej zawarte oraz o linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne. 

Jak zwiększyć widoczność strony

Narzędziem, które pomaga ocenić i zwiększyć widoczność strony jest Google Search Console. Znajdują się tam między innymi dane z analizy ruchu na stronie, najczęściej występujących zapytań wpisywanych przez użytkowników oraz dokładne frazy kluczowe, na które strona jest wyświetlana. Widoczność strony można zwiększyć wykonując przede wszystkim audyt SEO, który pokaże jej mocne i słabe strony, które można poprawić w procesie optymalizacji. 

 

widoczność strony
Widoczność strony

5/5